Як обрати якісну розчинну каву: критерії якості та смакові особливості

Вибір кави – справа цікава, але досить складна. Адже на ринку сьогодні представлено безліч продукції, що відрізняється ціною, брендами і складом. Однак для розчинної кави існують два основні критерії, що впливають на її смакоароматичні характеристики – сорт та спосіб сушіння.

Сорти та смакові відмінності

Для виготовлення розчинної кави використовуються два сорти кавових зерен – робуста та арабіка. Далі все залежить від їхнього співвідношення. Якщо ви віддаєте перевагу міцному напою з не надто виразним ароматом, то хорошим вибором буде кава зі 100% вмістом робусти. Ця розчинна кава коштує порівняно недорого, оскільки за арабіку зазвичай доведеться заплатити приблизно на 40% більше.

Чиста арабіка має прямо протилежні властивості. У ній кофеїну менше, відповідно така кава не надто міцна. Вона добре підходить для тих, хто любить яскраво виражений аромат із різними нотками смаку. Однак великим попитом користується все ж таки суміш робусти і арабіки. Оскільки комбінації різних концентрацій сортів дозволяють створити каву з цікавими поєднаннями аромату та міцності.

Важливо знати, що один сорт може відрізнятися відтінками смаку. Адже кава вирощується у регіонах із різними кліматичними умовами. Також при виготовленні розчинних продуктів важливе значення мають два фактори.

  1. Тип помелу.
  2. Ступінь обсмажування.

Багато хто вибирає золоту середину – рівне поєднання арабіки і робусти. Така кава дуже ароматна, має насичений, але в той же час м’який смак.

Методи виробництва

Способи виготовлення, включаючи технологію сушіння, також дуже впливають на якість і смак готового продукту. За цією ознакою виділяють такі його види:

  • порошковий;
  • гранульований;
  • сублімований.

Перший варіант ще називають емульгованим. Він відрізняється порівняно низькою ціною та невеликою міцністю. Зовні він є дрібним порошком, який отримують у процесі розпилення кавового екстракту під впливом гарячого повітря.

Гранульований «формат» виходить після замочування кавової сировини у спеціальному розчині. Результатом стають гранули з пористою структурою, що мають неоднакові розміри та форми. Такий готовий напій за смаком відрізняється від порошкового.

Сублімацію інакше ще називають «сушкою виморожуванням». Технологія передбачає зневоднення зерен у вакуумному середовищі в умовах низької температури. У результаті утворюються кристали, які позитивно впливають на якість підсумкового напою.

У більшості випадків порошкоподібна розчинна кава не відрізняється особливою міцністю. Найкраще розкривають смак сублімовані продукти, але є й гранульована кава має досить високу якість.

Ціна та інші фактори

Як відомо, смак – справа суто індивідуальна. Зрозуміло, що чекати якихось одкровень від дешевої кави не варто. Хороший продукт повинен мати колір шоколаду з невеликим блиском. Якщо гранули виглядають тьмяними, то далеко не факт, що перед вами якісний продукт. Також сумніви у якості повинні викликати сублімовані кристали, які злипаються і мають м’яку структуру.

Щодо зовнішнього вигляду упаковки, то орієнтуватися на цей фактор особливо не варто. Хороша кава може бути і в примітивному напівпрозорому пакеті, головне, щоб не була порушена герметичність.

Певну популярність набула розчинна кава з добавками. Тобто під час обробки зерен у них додають різні барвники та ароматизатори зі смаком вершків, шоколаду, карамелі тощо. Тут основним залишається виразний кавовий смак, але змінюється колір напою та ароматичні нотки.

З медичної точки зору найбільш якісною вважається сублімована кава. Оскільки в ході її виробництва вдається зберегти всі корисні речовини, які позитивно впливають на очищення організму та нормалізацію кровообігу.

Rating: 5.00/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.