Рекрутинг IT фахівців

Рекрутинг IT фахівців
Рекрутинг IT фахівців

Часом стається так, що послуг рекрутингової компанії недостатньо для задоволення потреб клієнта. Наприклад, він має особливі вимоги до  рекрутерів або хоче, щоб вони професійно розбиралися і певній сфері. Коли мова йде про підбір персоналу, дуже важливо делегувати цей обов’язок людям, які не тільки професійно комунікують, а й можуть оцінити хард скіли кандидатів не на базовому рівні. Якщо мова йде про технічні спеціальності, на допомогу прийде рекрутингова агенція з підбору IT персоналу. Відрізняється від звичайної вона тим, що працює лише з IT компаніями та IT спеціалістами. Тобто має великий досвід саме у напрямку технологій. 

Що таке рекрутингові агенства? 

Через те, що мова йде саме про рекрутингові IT агенції, то пропонуємо розглянути їх особливості на фоні інших рекрутингових компаній: 

  • У рекрутингових IT агенціях працюють лише ті люди, які розбираються у цій галузі. Тобто, можуть проконсультувати клієнта з будь-яких питань у сфері технологій. 
  • Широка контактна база. Це означає, що вони мають доступ навіть до тих кандидатів, яких немає в LinkedIn. А також можуть закривати найскладніші вакансії за лічені дні. 
  • Можуть самостійно проводити первинні інтервʼю з кандидатами, розуміючи їх рівень технічних навичок без сторонньої допомоги. Крім цього, деякі з агенцій самостійно дають тестове завдання кандидату та перевіряють його. 
  • Підтримують звʼязок з клієнтом на всіх етапах співпраці. Це дозволяє тримати контакт та завжди залишатися в курсі актуальних процесів найму. 
  • Несуть відповідальність за задоволеність кандидата та компанії навіть після підписання оферу, що допомагає створювати екологічне середовище навіть при виявленні конфліктів. 

Таким чином, рекрутингові IT агенції значно виграють на фоні агенцій, які не мають чіткого напрямку праці. IT компаніям на сто відсотків рекомендується звертатися саме до них, аби отримати найкращий результат в підборі персоналу. 

IT рекрутинг в Україні 

Свій початок IT рекрутинг бере ще з 90-х років, коли на українському ринку зʼявились компанії, які активно залучали перші компʼютери для автоматизації великої кількості процесів. Дуже різко зʼявилася потреба знаходити фахівців, які були на “ти” з технікою, тому перед тогочасними рекрутерами поставали нові завдання. 

Але якщо у 90-х процес найму IT спеціалістів був ще зовсім новим та незрозумілим, у 2000-х усе змінилося на краще. В Україні, як і у всьому світі, розповсюдженість компʼютерів зросла. А разом з тим зросла кількість перших українських IT компаній та стартапів. На ринок почали виходити рекрутингові агенції, що спеціалізувалися виключно на галузі компʼютерних технологій. 

А вже з 2010-х IT рекрутинг стає таким, яким ми знаємо його зараз. Багато агенцій, які працюють як з українськими, так і з закордонними компаніями. Багато кандидатів за різним фахом. Наші українці настільки талановиті та розумні, що обіймають навіть найбільш недосяжні посади в IT. А деякі компанії навіть мають внутрішніх рекрутерів, які на постійній основі займаються пошуком нових облич в команду.

 
No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.