Плануємо маленький садок у 5 кроків

Плануємо маленький садок у 5 кроків
Плануємо маленький садок у 5 кроків

Похмура і занедбана територія двору біля вашого будинку створює зовсім сумний настрій. Адже ландшафтний дизайн – це ціла наука, і ним повинні бажано займатися професійні фахівці, такі, як у студії дизайну інтер’єру NewDesign. Причому розробка ландшафту буде доступна за ціною для господаря будинку і задовольнятиме всі його побажання.

Але завжди можна спробувати самому прикрасити свій двір. Навіть якщо ви плануєте найняти ландшафтного дизайнера, він почне роботу з тих самих 5 кроків. І якщо ви їх зробите самі, то зможете краще зрозуміти: що саме вам хочеться отримати від саду, на чому сконцентруватися насамперед. Почнемо?

1. Де сонце, де тінь

Перший порив будь-якого господаря землі – почати щось уже робити на своїй ділянці. Не поспішайте! Перш ніж щось робити на своїй ділянці, необхідно з’ясувати, в який бік вона повернута і які ділянки освітлюються сонцем, а які перебувають у тіні.

Посидьте в різних частинах саду в різний час дня, звертаючи увагу на зміну рівня сонця. Також майте на увазі, що на довжину тіні впливає пора року.

У ландшафтних дизайнерів є спеціальні програми, які будують карти інсоляції (освітленості) ділянки. А вам потрібно всього лише терпіння і спостережливість: воно окупиться в довгостроковій перспективі, бо ви зможете визначити ідеальне місце для зони відпочинку та ідеальні місця для вирощування різних видів рослин.

2. Які пріоритети

Для роботи над плануванням ділянки знадобиться не просто список бажаних будівель і функцій. У випадку з маленьким садом бажань зазвичай більше, ніж вільної землі.

Якби над вашим проектом працював ландшафтний дизайнер, він би розставив пріоритети – що справді необхідно, без чого не обійтися. А що потрапляє в категорію: “добре б мати”, “було б приємно”. Визначте свої основні пріоритети і будуйте план саду відповідно до них.

3. Додаємо “необхідне”

Садівники охоче складають списки бажань, але мало хто розмірковує про дизайн ділянки в категоріях “необхідності”. Обідній стіл, лавочка чи гойдалка, звісно ж, можуть стояти просто на траві. Але ніжки почнуть провалюватися в ґрунт, поверхня нахилиться. Виходить, планувати важливо не тільки лавочки/гойдалки/столи, а й необхідні їм зони мощення або настили.

Ці обов’язкові елементи мають бути включені у ваш план, тому добре подумати про те, як їх можна використовувати в плануванні.

4. Хочу і можу

Є кілька факторів, які вплинуть на те, які рослини вам краще вирощувати у своєму саду. По-перше, це рівень сонця і тіні, тип ґрунту. По-друге: як часто ви зможете або захочете займатися садівництвом. Скажімо, грядки з овочами потребують догляду. Можливо, натуралістичні місцеві рослини, які “ростуть самі”, – більш підходящий варіант.

5. Як домогтися приватності

Головна проблема невеликого саду – сусідні будинки. Визначившись із зонуванням, подумайте про те, як зробити приватні зони більш відокремленими.

Поставте стілець, щоб уявити себе сидячим у цій зоні, і визначте, де було б корисно встановити екрани. Існує безліч способів надання відокремленості, включно з ширмами, парканами, перголами і високими посадками.

Rating: 5.00/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.