Обсяг біткоїн-транзакцій упав з послабленням ажіотажу навколо Ordinals

Середній тижневий обсяг транзакцій впав до мінімальних з лютого ~283 000 після рекордних ~600 000, зафіксованих 20 вересня. Падіння відбулося одночасно зі скороченням активності в сегменті Ordinals, пише The Block.

Джерело: The Block.

У березні 2023 року розробник під псевдонімом domo представив BRC-20 — експериментальний стандарт взаємозамінних токенів для блокчейну біткойна. Через місяць капіталізація створених на його базі активів перевищила $1 млрд.

Наприкінці серпня частка пов’язаних із біткоїн-NFT транзакцій у мережі досягла 85%. У вересні Ordinals і BRC-20 заповнили блоки цифрового золота до 100%.

З моменту запуску протоколу створено 35,2 млн написів загальним обсягом 13,1 Гб. Як комісії майнери отримали 1312 BTC.

Згідно з Dune Analytics, з кінця вересня кількість нових Ordinals опустилася до квітневих позначок.

Джерело: Dune Analytics.

Аналітик The Block Ребека Стівенс пов’язала зниження метрики з пропозицією альтернативи BRC-20.

Наприкінці вересня творець Ordinals Кейсі Родармор представив новий стандарт взаємозамінних токенів — Runes. Останній не залишає «сміття» в мережі біткоїна, що характерно для його попередника.

Стівенс також вказала на побоювання, що виникли в спільноті з приводу помилкових номерів написів у зв’язку із закликами переіндексувати Ordinals, що може вплинути на наявні колекції.

«Користувачі, можливо, утримуються від активності доти, доки це не буде вирішено», — пояснила Стівенс.

Нагадаємо, у травні розробник Bitcoin Core Люк Деш-молодший запропонував впровадити «спам-фільтр» для токенів стандарту BRC-20 і Ordinals через їхній негативний вплив на мережу.

Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін, навпаки, підтримав протокол для запуску біткоїн-NFT, назвавши його появу поверненням «культури творців» у блокчейн першої криптовалюти.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.