ЗМІ розкрили деталі порятунку коштів FTX від хакера

Під час хакерської атаки на FTX консультант Куманан Раманатан використовував особистий апаратний гаманець Ledger Nano для захисту вразливих активів. Про це повідомляє Wired.

11 листопада 2022 року незвичайний відтік коштів стривожив співробітників і керівників компанії. За оцінками фірми, хакер вивів понад $400 млн у криптовалютах, однак завдяки Раманатану іншу частину коштів вдалося убезпечити.

Згідно з виданням, CEO LedgerX Зак Декстер одним із перших помітив злом і зібрав екстрений дзвінок для керівництва FTX. За словами очевидців, зломник виводив кошти просто на очах у співробітників. При цьому засновник біржі Сем Бенкман-Фрід на зустрічі не був присутній.

Технічний директор FTX Гері Ван довго не міг умовити когось вжити заходів для захисту коштів, оскільки багато хто не довіряв йому і вважав, що гроші вже зникли.

«Лисиця в курнику, а ти збираєшся поміняти ключі від курника?», — запитували колеги.

Декстер звернувся до кастодіана BitGo з проханням створити холодні гаманці для переміщення решти коштів. Представники компанії повідомили, що зроблять їх протягом півгодини, проте співробітники FTX вирішили, що на цей час потрібне проміжне рішення.

Консультант Alvarez & Marsall, який співпрацював з FTX, повідомив, що в офісі є його Ledger Nano. Він запропонував використовувати апаратний гаманець як тимчасове сховище.

За даними видання, Ван перевів на адресу Раманатана від $400 млн до $500 млн. Це дало змогу скоротити подальші збитки, визнали співробітники біржі в бесіді з журналістами.

Активи зберігалися на пристрої Раманатана, поки BitGo не підготував холодні гаманці. За інформацією Wired, згодом на нові адреси перемістили понад $1,1 млрд.

Ще близько $400 млн передали Комісії з цінних паперів Багамських Островів «з метою безпеки».

Раніше адміністрація маркетплейса ончейн-даних Arkham Intel Exchange оголосила нагороду за зломника FTX у розмірі 100 000 ARKM.

Нагадаємо, у жовтні технічний директор біржі зізнався, що баланс страхового фонду компанії базувався на формулі, що включала довільне число і щоденний обсяг торгів.

ЗМІ також повідомили, що FTX дозволяла Alameda Research мати від’ємний баланс у $65 млрд.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.