Уповільнення інфляції в США перервалося. Біткоїн показав волатильність

Зростання споживчих цін у США в річному вираженні у вересні становило 3,7%, як і місяцем раніше, що виявилося вищим за прогноз у 3,6%. Біткоїн продемонстрував різноспрямовані коливання в діапазоні 0,4% навколо $26 800.

У щомісячному вираженні ціни зросли на 0,4% – гірше за очікування економістів (0,3%) і проти 0,6% місяцем раніше.

Зростання базової інфляції, яка не враховує ціни на продукти харчування та енергоносії, становило 4,1% у річному вираженні та 0,3% у помісячному. Попередній показник – 4,3% і 0,3% відповідно.

Через годину продавці біткоїна взяли гору. Добові втрати цифрового золота зросли до 1,4%.

Схожа динаміка сформувалася в Ethereum. Котирування другої за капіталізацією криптовалюти показали коливання навколо позначки $1550, після цього оновили локальні мінімуми.

Згідно з CoinGecko, усі цифрові активи з топ-10 (не враховуючи стейблкоїни) за капіталізацією за останню годину збільшили добові темпи зниження – від 0,6% (BNB) до 4% (Solana).

CPI за винятком орендної плати та енергоносіїв, зріс на максимальні з початку року 0,6% м/м. Раніше у Федрезерві вказували, що монетарна влада керуватиметься динамікою цін у секторі послуг.

Згідно з протоколом до засідання у вересні, більшість чиновників побачили необхідність ще одного підвищення відсоткової ставки цього року. В агентстві припустили, що цей настрій може зберегтися, незважаючи на нещодавній сплеск прибутковості облігацій у разі відсутності подальшого зниження інфляції, зазначили в Bloomberg.

“У той час як інфляція повільно знижується, сильний ринок праці означає, що загрозу відновлення зростання цін не можна ігнорувати. Це тримає ФРС у напрузі. На питання про те, чи буде ще одне підвищення відсоткової ставки чи ні, ще належить відповісти”, – заявила головний глобальний стратег Principal Asset Management Сіма Шах.

З нею виявилися солідарні економісти Bloomberg Анна Вонг і Стюарт Пол.

“Звіт з інфляції не переконає більшість членів ФРС у тому, що процентні ставки є досить обмежувальними. Наш базовий сценарій передбачає, що Федрезерв збереже їхній рівень незмінним до кінця року. Але ми бачимо ризики чергового підвищення ставок, які ринок, ймовірно, недооцінює”, – пояснили вони.

Дані незначно підвищили ймовірність посилення монетарної політики ФРС 12-13 грудня. Згідно з ринком ф’ючерсів, імовірність підвищення ключової ставки на 25 б. п. зросла з 26,3% до 33,9%. За підсумками засідання в січні 2024 року шанси ще вищі – 40,7% проти 27,1% днем раніше.

Нагадаємо, аналітики Cryptoquant вказали на потенціал зростання біткоїна після закріплення вище $27 900.

Раніше екс-директор BlackRock Стівен Шонфілд припустив, що SEC схвалить біткоїн-ETF протягом трьох-шести місяців.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.