Юристи перерахували дружні до криптовалют податкові юрисдикції

Юридична фірма Manimama проаналізувала податкові системи різних країн і з’ясувала, які з них найбільш лояльні до власників криптовалют.

Фахівці виділили сім юрисдикцій, що пропонують пільги учасникам крипторинку.

Серед них:

  • Литва: базова ставка оподаткування в 15% корпоративного податку, для малого бізнесу — 0-5%. Податок на приріст капіталу до операцій з криптоактивами не застосовується.
  • Німеччина: 15% податок на прибуток і 3,5% податок на торгівлю. Однак оподаткування додатково залежить від ставок муніципальних податків на торгівлю.
  • Португалія: пільги для малих і середніх фірм, а також нульова ставка для перших €50 000 із загального обсягу оподатковуваного доходу.
  • Швейцарія: 8,5% федерального податку і ставки від 11% до 21% кантональних податків.
  • Дубай: корпоративний податок 9%, у разі використання вільної зони — 0%. Також нульова ставка застосовується для перших 375 000 дирхамів ($100 000) із загального обсягу оподатковуваного доходу. Крім того, юрисдикція пропонує власникам компаній податкове резидентство.
  • Сінгапур: 17% корпоративного податку, а також диференційовані ставки для різних рівнів доходу і податкові пільги для індивідуальних інвесторів.
  • Мальта: нульові ставки на доходи від €9100 для одиноких і до €12 700 для одружених осіб. Податок на приріст капіталу не сплачують із довгострокових доходів від продажу криптовалюти, якщо її вважають «засобом збереження вартості».

На дослідження звернув увагу заступник міністра цифрової трансформації України з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Він заявив, що Україна також має запропонувати стимулююче оподаткування для операцій із криптоактивами.

«Такий підхід сприятиме розвитку цифрової економіки та покращить інвестиційний клімат в нашій країні», — написав Борняков.

Нагадаємо, Мінцифри є автором проєкту альтернативного закону про оподаткування біткоїн-операцій. Він передбачає поступове зростання ставки для фізосіб і звільнення юросіб від ПДВ, за винятком операцій із токенізованими активами.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.