Обсяг торгів спотовими біткоїн-ETF перевищив $11 млрд

  • Обсяг торгів спотовими спотовими біткоїн-ETF досяг $11 млрд, але темпи зростання припливу коштів у продукти поступово скорочуються.
  • Експерти розійшлися в оцінках ризиків і можливостей для біткоїна у зв’язку з біржовими фондами.

Сукупний обсяг торгів 11 спотовими біткоїн-ETF у США досяг $11,1 млрд за перші чотири дні після запуску нових продуктів, повідомляє The Block.

Фонди від Grayscale, BlackRock і Fidelity лідирують, займаючи понад 90% у загальному показнику.

SEC схвалила запуск біржових фондів на базі спотової ціни біткоїна 10 січня. Вже наступного дня інвестиційні інструменти почали торгуватися на біржах Cboe, NYSE і Nasdaq.

11 січня, у четвер, обсяги трейдингу продуктами досягли $4,6 млрд. У п’ятницю показник скоротився до $3 млрд і продовжив падіння в наступні торгові дні – $1,8 млрд у вівторок і $1,5 млрд у середу.

Біржовий аналітик Bloomberg Ерік Балчунас зазначив, що станом на вівторок чистий приплив коштів у біткоїн-ETF становив понад $782 млн. Нові продукти повністю компенсували відтік $1,1 млрд із фонду Grayscale, зазначив експерт. Компанія конвертувала в біржовий фонд наявний траст з AUM понад $29 млрд на той момент.

17 січня приплив коштів для 10 провайдерів (за винятком Grayscale і ProShares) сягнув $932 млн. “Чемпіонами” стали BlackRock і Fidelity з $373 млн і $359 млн відповідно, звернули увагу фахівці BitMEX Research.

Раніше галузеві експерти відзначили розмір встановленої Grayscale комісії за управління ETF в 1,5%. Велика частина емітентів нових криптопродуктів вирішила не стягувати збори на початковому періоді. Аналітики засумнівалися, що на цьому тлі фонд від дочки DCG стане кращим вибором для інвесторів.

Запуск спотових біткоїн-ETF допоміг тижневому припливу інвестицій у криптопродукти наблизиться до історичного максимуму, зазначили у звіті фахівці CoinShares. З 6 до 12 січня показник становив $1,19 млрд. Це недалеко від рекорду в $1,5 млрд, зафіксованого в період запуску ф’ючерсних біткоїн-фондів у жовтні 2021 року.

“У середньостроковій і довгостроковій перспективі розвиток ETF є чудовою новиною для криптовалюти як класу активів, оскільки він дійсно поміщає її у фокус мільйонів інвесторів і власників пенсійних планів. Однак для формування припливу потрібен час, а нещодавній ажіотаж, можливо, змусив короткострокових трейдерів шукати швидшого прибутку”, – прокоментував Дуглас Комін з XBTO.

Ерік Балчунас звернув увагу на стійке скорочення премій, що виникли з початку торгів, у нових ETF і дисконту у фонді Grayscale. На його думку, ця позитивна тенденція дасть змогу “забезпечити умови інвесторам для кращих угод і прискорити приплив коштів у продукти”.

Ризики біткоїн-ETF і потенційний вплив на ціну

Галузеві експерти загалом з оптимізмом оцінили вплив запуску в США спотових біткоїн-ETF на ціну криптовалюти.

Котирування цифрового золота на старті продуктів спочатку подолали позначку $48 000, але потім провалилися нижче $42 000. На момент написання актив торгується поблизу позначки $42 700.

Аналітики CryptoQuant у грудні допустили, що монета внаслідок корекції після запуску біржових фондів впаде до $32 000.

Але для тривалих періодів коментатори прогнозують зростання біткоїна, зокрема, завдяки появі спотових ETF. Наприклад, автор бестселера “Багатий тато, бідний тато” і підприємець Роберт Кійосакі передбачив котирування до $150 000.

Засновниця і CEO ARK Invest Кеті Вуд заявила про можливе зростання ціни до $1,5 млн до 2030 року. На думку співзасновника аналітичної фірми Fundstrat Тома Лі, у найближчі п’ять років курс цифрового золота досягне $500 000. Крім ETF, експерт вважає халвінг додатковим драйвером майбутньої весни 2024 року.

Засновник і глава SkyBridge Capital Ентоні Скарамуччі вважає, що котирування біткоїна перевищать рівень $170 000 у 2025 році.

Однак низка експертів вказують на ризики, які спотові біржові біткоїн-фонди несуть для криптовалюти. Серед них вони називають:

  • виникнення єдиної точки відмови у вигляді інституційних кастодіанів;
  • небезпеку перенесення практик традиційних фінансів в екосистему;
  • можливі спроби гравців TradFi вплинути на розвиток цифрового активу.

Голова SEC Гері Генслер напередодні схвалення спотових ETF нагадав про ризики біткоїна для інвесторів загалом. Свої доводи глава відомства повторив і після початку торгів продуктами.

Нагадаємо, традиційні фінансові установи США зайняли щодо біржових біткоїн-фондів протилежні позиції: від широкого доступу до заборони.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.