Обсяг приватного блокчейн-кредитування перевищив $580 млн

Сума активних приватних токенізованих кредитів на базі блокчейна сягнула $581 млн, згідно з RWA.xyz. З початку року показник зріс приблизно на 128%.

За даними трекера, загальна вартість виданих 1804 позик склала ~$4,5 млрд. Сегмент демонструє стійке відновлення після падіння з максимумів червня 2022 року із сумою активних RWA-кредитів на $1,5 млрд.

У розрізі протоколів домінує Centrifuge із 43% часткою ринку активних токенізованих позик – $255 млн. Слідом розташувалися Maple і Goldfinch із сумами в $141 млн і $103 млн.

Трійка лідерів працює в мережі Ethereum, як і більшість найбільших кредитних RWA-платформ. Тільки Credix працює на Solana, а Clearpool використовує Polygon.

Середня поточна процентна ставка в сегменті становить 9,36%. Для порівняння, згідно зі звітом NerdWallet, банки США пропонують малому бізнесу запозичувати під 5,75%-11,91%.

Однак на Сполучені штати припадає тільки одна непогашена позика на суму $20 млн. Найбільша кількість боржників знаходиться в Нігерії – 14. За сумою поточних RWA-кредитів у розмірі $60,6 млн за 12 угодами лідирують резиденти Кенії.

За статистикою трекера, у запозиченнях домінують сектори авто і споживчого кредитування – $186,8 млн і $197,7 млн поточної заборгованості відповідно.

Основними використовуваними для розрахунків криптовалютами в сегменті є стейблкоїни USDT, USDC і DAI.

Нагадаємо, дослідники Coinbase очікують бум токенізації реальних активів приблизно через один-два роки.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.