Marathon Digital запустила пілот із біткоїн-майнінгу “на смітті”

Майнінгова компанія Marathon Digital оголосила про запуск пілотного проєкту з видобутку біткоїна на поновлюваній енергії з використанням метану, що виділяється на звалищах.

Перші установки загальною потужністю 280 кВт розмістять в американському штаті Юта. Проєкт реалізується в партнерстві з компанією Nodal Power.

Представники Marathon Digital підкреслили, що збільшать потужності, якщо інвестиції виправдають очікування.

“Пілотний проєкт від Marathon – частина ширшої ініціативи, що проводиться компанією для перевірки її здатності вловлювати метан, що виділяється на сміттєзвалищах, перетворювати його на електрику, а потім використовувати для живлення біткоїн-майнерів”, – ідеться у пресрелізі.

Це не єдиний приклад використання енергії з альтернативних джерел, покликаного пом’якшити проблему викиду парникових газів.

Минулого року стартап Vespene Energy залучив $4,3 млн на реалізацію проекту з “майнінгу на смітті”. Є компанії на кшталт Crusoe Energy, що використовують для видобутку біткоїна енергію від спалювання попутного нафтового газу, який в основному складається з метану.

Метан – це парниковий газ, що утворюється внаслідок розкладання органічних речовин. Він у 25 разів сильніше вловлює тепло, ніж вуглекислий газ, а його надлишок вважається однією з причин глобального потепління.

Нагадаємо, у серпні Nodal Power закрила початковий раунд фінансування на $13 млн.

Компанія управляє двома електростанціями в США і планує відкрити третю на початку 2024 року.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.