Glassnode: біткоїн подолав низку ключових опорів

Котирування біткоїна оновили максимум з початку року, подолавши ключові бар’єри поблизу $28 000 як технічного, так і ончейн-характера (“собівартість” монет). Таких висновків дійшли в Glassnode.

У результаті пробою рівнів значна частка пропозиції перейшла в “плюс”, що заклало основу для відновлення висхідного тренда 2023 року. Пройдені вище метрики стануть ключовими орієнтирами найближчими тижнями, пояснили фахівці.

Технічна картина цифрового золота представлена нижче.

Наступний графік ілюструє динаміку ціни біткоїна, а також розробленого спільно з ARK Invest індикатора True Market Mean Price ($29 820).

Вона відображає середню ціну, за якою востаннє відбувалися транзакції. У розрахунок потрапляють ті, які перейшли з рук у руки протягом певного періоду. Історично біткоїн торгувався половину “життя” вище, іншу – нижче цього рівня.

Поточна ціна перевищила також “традиційну собівартість” придбаних спекулянтами монет. Їхній “паперовий” прибуток сягнув ~20%. На наведеному нижче графіку показано співвідношення MVRV стосовно цієї категорії учасників ринку, де червоним кольором позначено періоди, коли ринок торгувався нижче за базову вартість, а зеленим – вище за неї.

Схожу картину дає індикатор SOPR, який характеризує прибутковість монет, які були витрачені. Як і у випадку з MVRV, спекулянти стали закривати позиції в “плюс”.

З огляду на відносно меншу просадку, як порівняти з 2021-2022 роками, короткострокові інвестори не відчували таку паніку і страх, як це було характерно для попереднього ведмежого ринку 2022 року. На думку аналітиків, це є ознакою стійкості спекулянтів.

Накладення двох вищезазначених метрик дало змогу аналітикам створити осцилятор, який демонструє довіру інвесторів. Наразі індикатор відновився до нейтрального рівня і перебуває на порозі виходу в позитивну область – “собівартість” витрачених монет перевищить ту, яка відноситься до біткоїнів, що зберігаються в гаманцях.

Ралі цифрового золота вивело монети, що перебувають у розпорядженні ходлерів, у плюс. Їхня частка зросла з 57% до 81%. В абсолютних значеннях це число зросло на 4,7 млн BTC, що еквівалентно 24% від поточної пропозиції. Зазначені показники дають гарне уявлення про те, скільки монет було додано в гаманці в діапазоні від $27 000 до $35 000.

Стрибок котирувань не спровокував сильного відгуку серед довгострокових інвесторів. Кількість монет, що належать їм, досягла нового ATH у 14,899 млн BTC. Тривале зростання метрики свідчить, що більший обсяг пропозиції “дозріває” до “ходлерських кондицій”, ніж витрачається.

~29,6% пропозиції утримується зі збитком – історично високе значення для цього показника, враховуючи сильний висхідний тренд ринку з мінімумів 2022 року.

“Це свідчить про те, що ходлери можуть бути більш “загартованими” та “твердолобими” порівняно з попередніми циклами”, – вказали експерти.

Драйвером поліпшення кон’юнктури стали очікування схвалення біткоїн-ETF.

23 жовтня запропонований BlackRock інструмент – iShares Bitcoin Trust – з’явився в списку активів DTCC, за якими компанія надає посттрейдингові, клірингові та розрахункові послуги.

Нагадаємо, аналітики Matrixport спрогнозували зростання цифрового золота в разі схвалення продукту до $42 000-56 000. У CryptoQuant отримали значення в $50 000-73 000.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.