Едвард Сноуден попередив про пов’язані з біткоїном-ETF ризики

Колишній співробітник АНБ і ЦРУ Едвард Сноуден розповів про потенційні ризики, пов’язані з виходом традиційних фінустанов на крипторинок, зокрема через біржові фонди на основі біткоїна.

Виступаючи на конференції Bitcoin Amsterdam, він порадив інвесторам, які зосереджені на цінах, визначити “реальні варіанти використання криптовалют, а не дивитися на графіки і свічки”.

На думку Сноудена, приплив капіталу від традиційних фінансових організацій може вплинути на курс біткоїна. Однак великі обсяги дадуть установам “занадто велику владу” над активом, і звичайні користувачі вже не зможуть впливати на рішення і дії щодо монети, вважає екс-агент.

Він зазначив, що криптовалютні ETF, які стають популярними у фінансових компаній, насправді “приручають” ринок цифрових активів.

Сноуден також звернув увагу на “відсутність реальної анонімності” біткоїна, яка дає змогу урядам легко відстежувати людей, які стоять за певними транзакціями. Як порівняння спікер навів ситуацію, коли 2013 року він злив секретні документи АНБ, використовуючи першу криптовалюту для оплати серверів.

Колишній співробітник спецслужб розкритикував уряди за спроби регулювати криптоіндустрію, нав’язуючи свої порядки. Він додав, що його “не хвилює думка” голови SEC Гері Генслера.

Сноуден порадив розробникам і звичайним користувачам зосередитися на більшій анонімізації біткоїна для реалізація бачення Сатоші Накамото.

Нагадаємо, що раніше у спільноті відродилася давня теорія про причетність Агентства національної безпеки США (АНБ) до розробки першої криптовалюти.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.